Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Merkez Bankası’ndan gereksinim kredileri için yeni karar! 70 bin liraya kadar olan meblağ menkul değer tesisinden muaf tutuldu

SoleKinG
0 11

Merkez Bankası muhtaçlık kredisine getirilen örtülü faiz indiriminde değişikliğe gitti. Buna nazaran 70 bin liraya kadar olan kısım menkul değer tesisinden muaf tutuldu. Ayrıyeten sarsıntı bölgesi ile birtakım SGK borcu olanlara kullandırılacak gereksinim kredileri de uygulamadan muaf olacak.

Ekonomi

Fed’den SVB’nin kontrolüne ait inceleme

SoleKinG
0 10

ABD Merkez Bankası (Fed), iflas eden Silikon Vadisi Bankasının (SVB) kontrolüne ait inceleme yapılacağını bildirdi.

Ekonomi

EYT’de yeni gelişme! Kıdem tazminatında kefalet hacmi iki katına çıkarıldı

SoleKinG
0 11

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinin iş dünyası üzerindeki yükünü hafifletmek için daha evvel açıkladıkları Hazine dayanaklı KGF paketinde bu kapsamdaki kıdem tazminatı kefalet hacmini 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkardıklarını açıkladı.

Ekonomi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Berlin’de 54. Memleketler arası Turizm Borsası Fuarı’na katıldı Açıklaması

SoleKinG
0 11

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Alman sivil toplum kuruluşları (STK) ve tıp operatörleri, Türkiye’nin performansından hayli memnunlar.

Ekonomi

New York borsası, Fed Lideri Powell’ın açıklamaları sonrası düşüşle kapandı

SoleKinG
0 9

New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell’ın faiz artış suratını artırma sinyali vermesi sonrası, günü sert düşüşle tamamladı.

Ekonomi

Filistinli sendikalar, taleplerinin karşılanması için hükümeti zorlayacak adımlar atacak

SoleKinG
0 21

Filistinli sendikalar, memur ve çalışanların maaşlarının tam olarak ödenmesi ve hükümeti, bu bahisteki yükümlülüklerini yerine getirmesi için zorlayacak adımlar atacağını açıkladı.