Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. AK Parti Kocaeli teşkilatı sarsıntı bölgesine gidiyor

AK Parti Kocaeli teşkilatı sarsıntı bölgesine gidiyor

SoleKinG SoleKinG -
14 0

AK Parti Kocaeli Vilayet Başkanlığı, içinde ilçe liderleri ve yöneticilerin yer aldığı 75 kişilik takımla, iki başka sarsıntıda bir defa daha sarsılan Hatay’ın Defne ilçesine gidiyor.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde büyük yıkımların yaşandığı Hatay’ın Defne ilçesi dün akşam 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki sarsıntılarla bir kere daha sarsıldı. Daha evvel Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’e depremzedelerle bir ortaya gelen AK Parti Kocaeli Vilayet Başkanvekili Dr. Şahin Talus, ilçe liderleri ve yöneticilerin yer aldığı 75 kişilik grupla bu akşam yola çıkacak.

Deprem yaralarını sarmak için herkesin var gücüyle çalıştığını söz eden Talus, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, devletimizin tüm kurumları, hayır kuruluşları ve gönüllüler bölgede sarsıntı yaralarını sarmak için tüm gücüyle çalışıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz de sarsıntının birinci gününden bu yana Hatay’ın defne ilçesinde kurduğu çadırkent ve yardım gruplarıyla depremzedelerimizin yanında. Bizim hedefimiz bölgeye lojistik dayanakla birlikte orada bulunan vatandaşlarımıza moral vermektir. Her vakit söylediğimiz üzere sarsıntısı yaşamış bir kent olarak, dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu, bugün yanınızda dostlarınızı görmenin ne manaya geldiğini çok yeterli biliyoruz. İlçe liderlerimiz, bayan ve gençlik kollarımızla daima birlikte bölgede köylere de giderek bu dayanışmayı, depremzedelerimizin hep yanlarında olduğumuzu ve acılarını paylaştığımızı göstermek istiyoruz. Üç günlük bu ziyaretin akabinde perşembe günü kentimize döneceğiz” dedi. – KOCAELİ

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir