Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ve Kanadalı mevkidaşıyla görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ve Kanadalı mevkidaşıyla görüştü

SoleKinG SoleKinG -
13 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Kanadalı mevkidaşı Melanie Joly ile farklı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak üzere bulunduğu Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de temaslarını sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye dair toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Çavuşoğlu, “Deprem yardımları için tekrar teşekkür ettik. Bölgemizdeki son gelişmeleri ele aldık” tabirlerini kullandı.

Çavuşoğlu ayrıyeten Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bir ortaya geldi. Çavuşoğlu Ukrayna’daki gelişmelerin ve NATO’nun genişlemesinin ele alındığı görüşmede Kanada’nın zelzele yardımları için mevkidaşı Joly’e teşekkür etti.

G20 gündemi

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda insani yardımlar ve afet yardımları, besin ve güç güvenliği, terörizmle uğraş, çok taraflılığın güçlendirilmesi ve kalkınma iş birliği başta olmak üzere global gündemde öne çıkan konularda görüş alışverişinde bulunulacak.

Bakan Çavuşoğlu ayrıyeten Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’nın oluşturduğu MIKTA’nın 23. Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılacak. – YENİ DELHİ

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir