Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Erzurumspor FK’den “Büyük ve güçlü Türkiye’mizin tarafında olacağız” açıklaması Açıklaması

Erzurumspor FK’den “Büyük ve güçlü Türkiye’mizin tarafında olacağız” açıklaması Açıklaması

SoleKinG SoleKinG -
17 0

Erzurumspor Futbol Kulübünden yapılan açıklamada, “Biz, dün olduğu üzere bugün de aziz milletimizin yanında, büyük ve güçlü Türkiye’mizin tarafında olacağız.” denildi.

Kulübün toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Anadolu’nun ön kelamı ve Cumhuriyetimizi kuran kent Erzurum’un yeşil alanlardaki temsilcisi Erzurumspor’un topluluğu ve taraftarı, devletimizin ve aziz milletimizin ebediyen yanındadır.” tabirleri kullanıldı.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Asrın felaketi diye isimlendirdiğimiz bir afeti şimdi yaşamışken, kaybettiğimiz insanların yasını tutarken, acılarımız tazeyken, yaralarımızı sarmak için daima birlikte millet olarak var gücümüzle omuz omuza vermişken, devletimiz tüm imkanlarını tüm görevlileriyle seferber etmişken, bu ortamda acılarımızı daima birlikte sarmak yerine tribünlere siyaset bulaştırarak Türk futbolunu kendi emellerine alet etmek isteyenleri tarih ve aziz milletimiz asla affetmeyecektir. Cinsiyet, lisan, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin çeşitli siyasi niyetlere sahip insanlarımızın yalnızca armaya gönül verdiği, kadrosunun renkleri altında birleştiği bu dalda asla olmaması gereken bu etik dışı planlı provokasyonu kınıyoruz. Biz, dün olduğu üzere bugün de aziz milletimizin yanında, büyük ve güçlü Türkiye’mizin tarafında olacağız.”

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir