Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Kayserispor’un akabinde Harika Lig’den 4 kulüp, siyasi tezahüratlara reaksiyon gösterdi

Kayserispor’un akabinde Harika Lig’den 4 kulüp, siyasi tezahüratlara reaksiyon gösterdi

SoleKinG SoleKinG -
16 0

Spor Toto Muhteşem Lig’de Fenerbahçe’nin Konyaspor ile Beşiktaş’ın da Antalyaspor’la oynadığı maçlarda “Hükümet istifa” tezahüratları yükseldi. Yaşananların akabinde MHP önderi Devlet Bahçeli, kulüp liderlerine maçların seyircisiz oynanması ya da gerekli önlemlerin alınmasına yönelik bir harekete geçme davetinde bulunmuştu.

KAYSERİSPOR, “KİRLİ SİYASET VE ZİLLETE KARŞIYIZ” AÇIKLAMASI YAPTI

Devlet Bahçeli’nin davetinin akabinde Üstün Lig takımı Kayserispor, Kayserispor topluluğunun devletin ve milletin sonuna kadar yanında olduğunu, şu felaket günlerinde ulusal acımızı yürekten paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu ve bunu da kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması paylaştı.

PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Süper Lig takımlarından Konyaspor, Alanyaspor ve Adana Demirspor’un Lideri Murat Sancak’tan da bu hususa ait açıklamalar geldi.

İşte o açıklamalar:

KONYASPOR: “DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

“Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor topluluğu ve taraftarı dün, bugün ve yarın ebediyen devletimizin yanındadır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu güç günlerde, depremzede kardeşlerimizin yaralarını saran devletimizin ve milletimizin acısını acısı bilen 85 milyon Büyük Türkiye ailesinin tarafındayız. Yas gününde yas tutmak yerine, berbat bir siyasete payanda olanları en şiddetli halde kınadığımızı tarih ve millet huzurunda beyan ederiz.”

ALANYASPOR: “FUTBOLA SİYASET SOKANLARI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi sonrası daha fazla birlik ve beraberliğe gereksinim duyduğumuz şu günlerde, futbola siyaset sokma ve ayrıştırma uğraşı içinde olanları şiddetle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız. Ülke olarak kenetlenmeye ve yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz.”

ADANA DEMİRSPOR LİDERİ MURAT SANCAK: GÜN SİYASET GÜNÜ DEĞİL

“Gün siyaset yapma günü değil, gün birlik ve beraberlik içinde devam eden dayanışma, yardımlaşma, acıyı dindirme, yaralı olanlara dua, eş, dost, akraba, komşu, ilçe kent ve ülke olarak bu hassaslığı devam ettirmeliyiz, insan olmanın gereği de bu. Bu vatan hepimizin.”

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir