Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. ANTAKYA’DA YARISI ÇÖKEN BİNANIN ÜSTÜNDEKİ ‘GÜVERCİN EVİ’ SON ZELZELELERLE DE YIKILMADI

ANTAKYA’DA YARISI ÇÖKEN BİNANIN ÜSTÜNDEKİ ‘GÜVERCİN EVİ’ SON ZELZELELERLE DE YIKILMADI

SoleKinG SoleKinG -
19 0

HATAY’ın Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıda yarısı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki zelzeleler sonrasında da ayakta kaldı. Konut sahibi İhsan Şafak, ‘İkinci sarsıntıda de tekrar geldim tıpkı olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda bir bina çökmesine karşın yanında bulunan ek yapısı yıkılmamıştı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi’nde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına karşın güvercin yuvasının bulunduğu kolonların hasar görmemişti. Binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki zelzelelerde tekrar ayakta kaldı. 4 katlı binanın son hali ise görenleri şaşkına uğrattı.

‘İKİNCİ SARSINTIDA TEKRAR GELDİM TIPKI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Ev sahibi İhsan Şafak, ‘Akşam tekrar zelzelesi yaşamak bizim zordu. Allah’a yalvardık. Evvelki üzere olmadı lakin bayağı yıkılan meskenler oldu. Ben dışarı çıktığımda her taraf karanlıktı. Konutun temelini ben yaptırmıştım. 2014 yılında 2 kat daha yaptırıp iki çocuğumun da meskeni olsun istedim. Bu ek yeri de 3 yıl evvel yaptırdım. Allah kuşları kurtardı. İkinci zelzelede de yeniden geldim birebir olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir