Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. “Evim Yuvan Olsun” kampanyasında Türkiye Sigorta garantisi

“Evim Yuvan Olsun” kampanyasında Türkiye Sigorta garantisi

SoleKinG SoleKinG -
17 0

Türkiye Sigorta, zelzeleden etkilenen vatandaşların barınma probleminin tahliline katkı sağlamak ismine başlatılan “Evim Yuvan Olsun” kampanyası kapsamında konutunu afetzedelere açan konut sahiplerine bina ve eşya sigortasıyla teminat sunacak.

Şirket açıklamasına nazaran, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vatandaşların barınma probleminin tahliline katkı sağlamak üzere hayata geçirilen “Evim Yuvan Olsun” kampanyası ile hayırsever konut sahiplerinin konutlarını bedelsiz olarak ya da indirimli kira bedelleriyle muhtaçlık sahiplerinin kullanımına sunabilecekleri bir sistem devreye alındı.

Kampanya dahilinde depremzedelerin kullanımına bedelsiz yahut kiralama yoluyla açılan konutlar, “Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası” kapsamında konutta bulunan eşyalar, bina ve binaya dahil risklere karşı sigorta primleri Türkiye Sigorta tarafından karşılanacak.

Afetzedelerin kullanımı için tahsis edilen konutlara özel hazırlanan Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası, konutta bulunan eşyalar ile bina ve binaya dahil edilecek elektrik, doğalgaz, su saatleri, kombi, uydu anteni, kaloriferler, armatürler ve gibisi binanın ayrılmaz bütünleyici kesimleri ve/veya sabit tesisat risklerine karşı teminat sunacak. Türkiye Sigorta, Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası ile belirtilen bu bedeller için yangın, yıldırım, infilak, fırtına, duman, sel/su basması, dahili su, grev, lokavt, karışıklıklık, halk hareketleri, berbat niyetli hareketler, terör, yer kayması, hava-deniz-kara taşıtları çarpması ve dolu risklerine karşı 25 bin TL’ye kadar bir yıl mühletle teminat sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Türkiye’nin yaşadığı afetin yaralarını el birliğiyle sarmak için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Depremden etkilenen vatandaşların yuvasız kalmaması için oluşturulan Meskenim Yuvan Olsun kampanyasına katkı sağlamaktan gurur duyduklarını aktaran Benli, “Türkiye Sigorta olarak afetzedelere konutlarını açan hayırsever vatandaşlarımızın konut ve eşyalarını, poliçede belirtilen risklere karşı Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası ile garanti altına alıyoruz. Bu sıkıntı günlerde yaralarımızı sarabilmek için mana ve kıymeti büyük olan bu projede emeği geçen herkese ve depremzedelere meskenini açan yahut kira takviyesinde bulunan hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir