Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Antakya’da yarısı çöken binanın üstündeki ‘güvercin evi’ son zelzelelerle de yıkılmadı

Antakya’da yarısı çöken binanın üstündeki ‘güvercin evi’ son zelzelelerle de yıkılmadı

SoleKinG SoleKinG -
15 0

HATAY’ın Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıda yarısı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki sarsıntılar sonrasında da ayakta kaldı.  Ev sahibi İhsan Şafak, “İkinci sarsıntıda de tekrar geldim birebir olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde bir bina çökmesine karşın yanında bulunan ek yapısı yıkılmamıştı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi’nde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına karşın güvercin yuvasının bulunduğu kolonların hasar görmemişti. Binanın üzerindeki güvercin kulübesi  dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki zelzelelerde yeniden ayakta kaldı. 4 katlı binanın son hali ise görenleri şaşkına uğrattı.

“İKİNCİ ZELZELEDE YENİDEN GELDİM TIPKI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Ev sahibi İhsan Şafak, “Akşam tekrar sarsıntısı yaşamak bizim zordu. Allah’a yalvardık. Evvelki üzere olmadı lakin bayağı yıkılan meskenler oldu. Ben dışarı çıktığımda her taraf karanlıktı. Meskenin temelini ben yaptırmıştım. 2014 yılında 2 kat daha yaptırıp iki çocuğumun da konutu olsun istedim. Bu ek yeri de 3 yıl evvel yaptırdım. Allah kuşları kurtardı. İkinci sarsıntıda de yeniden geldim birebir olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi.

– Hatay

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir