Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a Taşınabilir Duş, Çamaşırhane ve Berber Gönderiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a Taşınabilir Duş, Çamaşırhane ve Berber Gönderiyor

SoleKinG SoleKinG -
24 0

Kahramanmaraş’ta sarsıntının yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentte 100 kişi kapasiteli duş alanı kuruyor. Duş alanlarının bu hafta sonu tamamlanacağını duyuran ABB Lideri Mansur Yavaş, “Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz taşınabilir duş, çamaşırhane, berber merkezlerimiz de en kısa müddette hizmete başlıyor” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarının akabinde afet bölgesinde yurttaşların en büyük gereksinimlerinden olan hijyen ve yıkanma meselesinin çözülmesi için harekete geçti. Başkan Yavaş, bugün toplumsal medya hesaplarında, “Kahramanmaraş’ta hazırladığımız bayan ve erkek kısımlarının her biri 50’şer bireyden toplam 100 kişi kapasiteli duş alanlarını bu hafta sonu tamamlıyoruz. Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz taşınabilir duş, çamaşırhane, berber merkezlerimiz de en kısa müddette hizmete başlıyor” paylaşımını yaptı.

EGO OTOBÜSLERİ DUŞ, ÇAMAŞIRHANE VE BERBERE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

ABB Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Başkanlığı grupları, EGO Genel Müdürlüğü’ne ilişkin kullanım ömrünü tamamlamış 10 otobüsü, zelzele bölgesindeki yurttaşların kullanması için taşınabilir duş, taşınabilir berber ve taşınabilir çamaşırhaneye dönüştürdü. Dönüşüm tamamlandıkça sarsıntı bölgelerine hakikat yola çıkan taşınabilir duşların içerisinde lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu da yer alıyor. Depremzedelerin kullanması için gönderilen taşınabilir berberde ise iki berber vazife yapacak.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir