Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bakan Soylu’dan ‘Malatya, afetten az etkilenen vilayetler arasında’ iddalarına reaksiyon

Bakan Soylu’dan ‘Malatya, afetten az etkilenen vilayetler arasında’ iddalarına reaksiyon

SoleKinG SoleKinG -
15 0

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın AFAD tarafından az hasar alan vilayetler kategorisine alındığı argümanlarına ait, “İlk gün vilayetlerin eşleşmesi için yapılan, akabinde çabucak değiştirilen görseli, günler sonra alıp tahrike soyunanlara söylenecek kelam çok fakat vakti değil. Malatyalı hemşerilerimiz bu palavralara prestij etmesinler. Buyruklarına amadeyiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) tarafından afetten az etkilenen vilayetler ortasına alındığı savlarına ait Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu, açıklamalarında şu tabirlere yer verdi:

‘MALATYALI HEMŞERİLERİMİZ BU PALAVRALARA PRESTİJ ETMESİNLER’

“Sosyal medyada afet bölgelerine yönelik her gün başka bir dezenformasyon. Hatay’dan sonra sıra Malatya ile ilgili, ‘Malatya, afetten az etkilenen vilayetler arasında’ yalanı. İlk gün vilayetlerin eşleşmesi için yapılan, akabinde çabucak değiştirilen görseli, günler sonra alıp tahrike soyunanlara söylenecek kelam çok fakat vakti değil. Malatyalı hemşerilerimiz bu palavralara prestij etmesinler. Buyruklarına amadeyiz. Yaralarımızı birlik içinde sarmaya devam edeceğiz. Doğrusuna bakalım;  Afetten Etkilenen Vilayetlerimize Dayanak Vilayetler; Kahramanmaraş vilayetimizin Zonguldak Vilayet AFAD tarafından incelenmesi, Hatay vilayetimizin Trabzon Vilayet AFAD tarafından desteklenmesi, Malatya vilayetimizin İl AFAD ve Başkanlık tarafından desteklenerek Malatya Vilayet AFAD ile birlikte incelenmesi, Adıyaman vilayetimizin İzmir Vilayet AFAD tarafından desteklenmesi, Diyarbakır vilayetimizin Başkanlık tarafından desteklenmesi, Adana, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ vilayetlerimizin il AFAD Müdürlükleri tarafından incelenmesi yapılmaktadır.”

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir