Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. CHP’li Lider İduğ’dan zelzele sonrası muhalefetin tenkitlerine reaksiyon

CHP’li Lider İduğ’dan zelzele sonrası muhalefetin tenkitlerine reaksiyon

SoleKinG SoleKinG -
15 0

Kahramanmaraş merkezli 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntılar sonrası muhalefetin tenkitlerine CHP’li Bornova Belediye Lideri Mustafa İduğ’dan reaksiyon geldi. Meclis toplantısında konuşan İduğ, “Hiç kimse kusura bakmasın. O denli devletimize, oraya buraya laf atmasın; yetişilemezdi. O denli bir hasar var ki orada; hiçbir biçimde yetişmek mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma grubu getirin yetişemezsiniz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntılar sonrası muhalefetin hükümete yönelik tenkitlerine CHP’li Bornova Belediye Lideri Mustafa İduğ’dan reaksiyon geldi. Bornova Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Lider İduğ, “Hiç kimse kusura bakmasın. O denli devletimize, oraya buraya laf atmasın; yetişilemezdi. O denli bir hasar var ki orada; hiçbir formda yetişmek mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma grubu getirin, yetişemezsiniz” dedi.

“İstediğiniz kadar arama kurtarma çalışması yapın, başaramazsınız”

“Ana caddelerdeki bütün binalar yıkılmış, orta sokaklarda mahalleler kaybolmuş” diyerek konuşmasına devam eden İduğ, “Hatay’da 153 bin bağımsız mesken var ve 129 bini yıkılmış. Kalan 20-25 binde de oturmak mümkün değil, içeriye giremezsiniz. Tam 18 milyon metreküp moloz var ve bu molozların altında binlerce ölen, tespit edilemeyen kimlikler var. Bugün o molozları almaya kalksanız 1 milyon adet kamyona gereksiniminiz var. Nasıl bir hasar olduğunu düşünün. Burada istediğiniz kadar arama kurtarma çalışması yapın, başaramazsınız. Hazırlıklı mıydık, değildik” diye konuştu. – İZMİR

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir