Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Akşener, 81 vilayet lideriyle Ankara’da görüşecek

Akşener, 81 vilayet lideriyle Ankara’da görüşecek

SoleKinG SoleKinG -
17 0

6’lı Masa, cumhurbaşkanı adayını konuşmak üzere 12’inci defa bir ortaya geldi. Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nun mesken sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının akabinde yapılan ortak açıklamada, cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşmaya varıldığı, ismin 6 Mart’ta kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

AKŞENER, KURMAYLARIYLA TOPLANTI YAPTI

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, toplantıdan sonra partisinin genel merkezine geçti. Toplantıda alınan kararları kurmaylarıyla birlikte pahalandıran Meral Akşener, durum değerlendirmesi yaptı.

İL LİDERLERİ VE BELEDİYE LİDERLERİ İLE GÖRÜŞECEK

İYİ Parti’de yaşanan gelişmeler bununla sonlu kalmadı. YETERLİ Parti’nin 81 vilayet lideri daha evvel planlandığı üzere Ankara’ya çağrıldı. Bugün vilayet liderleriyle bir ortaya gelecek olan Akşener, hafta sonu belediye liderleri ile toplantı yapacak. Ayrıyeten UYGUN Parti Genel Yönetim Konseyi’nin (GİK) bugün saat 13.30’da toplanacağı öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI 6 MART’TA AÇIKLANACAK

Öte yandan, 6’lı Masa toplantısının akabinde yapılan yazılı ortak açıklamada şu tabirler yer aldı: “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel liderleri olarak 28. Devir TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel liderlerin partilerinin yetkili heyetlerini bilgilendirmeleri sonrası sonuncu açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin mesken sahipliğinde tekrar bir ortaya geleceğiz. Kamuoyuna hürmetle duyuruyoruz.”

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir