Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Deva Partisi’nden Meral Akşener’e açık kapı: Öbür alternatiflere açığız

Deva Partisi’nden Meral Akşener’e açık kapı: Öbür alternatiflere açığız

SoleKinG SoleKinG -
12 0

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkıp 6’lı Masa’dan ayrılması seçimlere kısa mühlet kala bomba tesiri yarattı. Gözler Millet İtttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı bugünkü toplantısına çevrilmişken, bir çıkış da Deva Partisi’nden geldi.

“MASA DIŞINDAN BİR ADAY DA GÜNDEME GELİRSE KONUŞMAYA HAZIRIZ”

Habertürk yayınına katılan Deva Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, mutabakatla yürütülen süreçlerde katı olmamak gerektiğini söyledi. Ekmen, 2 Mart’taki 6’lı Masa toplantısında partisinin tavrını, “Bizim kuvvetli tercihimiz bu masadan bir başkanın aday olmasıdır. Fakat mutabakatla yürütülen süreçlerde katı olmamak gerekir, esnekliğe de açığız, masa dışından bir aday da gündeme gelirse konuşmaya hazırız” kelamlarıyla ortaya koyduğunu açıkladı.

“AÇIKLAMALARI RAHATSIZ EDİCİYDİ”

“Masadaki kriz çözülür mü?” sorusuna Ekmen, “Bu kriz çözülür. Lakin Sayın Akşener’in cuma günü yaptığı konuşmayı düşünüyorum. Bu mevzuyu bir kere daha müzakere edelim deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Bir yol kazası var” karşılığını verdi.

“BAŞKA ALTERNATİFLERE DE AÇIĞIZ”

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda alternatiflere açık olduğunu belirten Ekmen, şunları söyledi: “İnşallah Meral Hanım yarın masaya döner. Ali Babacan 6 önderin toplantısında aday ismi söylem etmedi. Tercihimiz masadan bir başkan lakin öteki alternatiflere de açığız. Akşener imza attığı bildirideki üzere yarınki toplantıya katılır ve masaya oturduğunda ise ‘Bensiz ne yapıyorsunuz?’ derse kim ne diyebilir? Akşener yarın toplantıya gelirse adayı tekrar kıymetlendiririz. Uzlaşma sağlanamazsa kamuoyundan bir mühlet daha istenir.” dedi.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir