Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. FATİH’TE ÇÖKEN BİNANIN TARİHİ YAPI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

FATİH’TE ÇÖKEN BİNANIN TARİHİ YAPI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

SoleKinG SoleKinG -
19 0

FATİH’te 3 katlı metruk bina çöktü. Bina yan tarafındaki otoparkın üzerine gerçek yıkılırken rastgele bir can kaybı ya da yaralı olmadığı öğrenildi. Binanın tarihi yapılardan olduğu belirlenirken, sahibine ise ‘Genel güvenliği taksirle tehlikeye sokmak’ hatasından süreç başlatıldı.

Olay saat 11.00’de Fatih Katip Kasım Mahallesi Hadım Odaları Sokakta meydana geldi. Sokaktaki 3 katlı metruk bir bina bir anda çöktü. Olayı görenler polise ve itfaiye gruplarına bilgi verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye grubu sevk edildi. Bina çökerken yanındaki otoparkın üzerine yıkıldı. Otoparktaki 4 araç enkazın altında kaldı. Gelen gruplar bina enkazı altında rastgele bir canlı olmadığını belirledi. Fakat arama kurtarma takımları muhtemel bir duruma karşı binada ayrıntılı arama çalışması yaptı. Çalışmalara Hatay’dan yeni geldiği öğrenilen Sarıyer Belediyesi Arama Kurtarma gruplarına bağlı Şilan isimli bir enkaz arama köpeği de katıldı. Gruplar bir müddet çalıştıktan sonra enkazda dinleme yaptı.

Öte yandan olayla ilgili inceleme başlatan polis takımları binanın tescilli tarihi yapılardan olduğunu belirledi. Gruplar, bina sahibi hakkında ise  ‘Genel güvenliğin taksirle tehlikeye sokulması’ unsurundan süreç başlattı.

Binanın çökme anına şahit olan Mehmet Ali Cihangir, “Ben gördüm. Burada esnafım. Oturuyorduk bir anda  gürültü geldi. Dumandan bir şey göremedik, ne olduğunu anlamadım. Zelzele mi oldu, kıyamet mi koptu anlayamadık. Bu yaşanan sarsıntılardan sonra korktuk tabi ki, bir sarsıntı de burada mı oldu diye düşündük” dedi.

– İstanbul

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir