Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İstanbul’daki belediyelerin depremzedelere takviyeleri sürüyor

İstanbul’daki belediyelerin depremzedelere takviyeleri sürüyor

SoleKinG SoleKinG -
11 0

İstanbul’daki belediyeler, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen bölgelere yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, depremzede bayanlara 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde hijyen seti ulaştırdı. Belediyede çalışan bayanlar, kendi imkanlarıyla istekli olarak zelzele bölgesindeki bayanlara ulaştırılmak üzere şahsî bakım eserlerinin yer aldığı hijyen seti paketleri hazırladı.

Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta ve eşi Nezihe Usta da çalışmaları inceledi, paketlerin hazırlanmasına yardım etti.

Hijyen setleri, depremzede bayanlara takdim edilmek üzere Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine gönderildi.

Başkan Usta, yapılan çalışmanın çok manalı olduğunu belirterek, “Depremzede bayanlarımızın, sarsıntıda yetim kalan kızlarımız başta olmak üzere tüm bayanlarımızın Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Allah bir daha bize bu türlü büyük afetler yaşatmasın diye dua ediyorum.” sözlerini kullandı.

Esenyurtlu bayanlardan sarsıntı bölgesindeki bayanlara hediye

Esenyurt Belediyesinin bayan çalışanları ile kursiyerlerinin hazırladığı el emeği eserler ve alınan armağanlar, 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü’nde sarsıntı bölgesindeki bayanlarla paylaşıldı.

Belediyenin bayan çalışanları, psikolog ve sosyologlardan oluşan bir grupla sarsıntı bölgesine giderek yaraları sa?rmak için takviyede bulundu. Gruplar, zelzeleden etkilenenlerin gereksinimlerine nazaran oluşturulan kolileri ve ikram paketlerini Hatay’ın Samandağ ilçesinin Sutaşı, Pınarbaşı ve Aknehir köylerindeki bayanlara ulaştırdı.

Depremzede bayanlara ruhsal manada da yardımcı olan takımlar, onların 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü de kutladı.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir