Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Muhalafetten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “helalleşme” yansısı: Sorumluluktan kaçamazsınız

Muhalafetten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “helalleşme” yansısı: Sorumluluktan kaçamazsınız

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin ağır hasar verdiği Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde incelemelerde bulundu. MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte konteyner kentte kalan depremzedeleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “helalleşme” çıkışı dikkat çekti.

“ADIYAMAN’DAN HELALLİK İSTİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sarsıntıların yıkıcı tesiri, olumsuz hava nedeniyle birinci birkaç gün Adıyaman’da istek ettiğimiz aktiflikte çalışma yürütemedik. Bunun için helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” tabirlerini kullandı.

“SADECE HELALLİK İSTEYİP SORUMLULUKTAN KAÇAMAZSINIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a muhalefetten peş peşe yansılar geldi. DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Erdoğan, helalliği kalanlardan değil ihmaliniz yüzünden vefat edenlerden istemeniz gerekiyor. Yalnızca helallik isteyip sorumluluktan da kaçamazsınız. Birinci 48 saatteki gecikmeler nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti?” tabirlerini kullandı.

“BUGÜNÜN VEBALİ, YANLIŞLARIN SONUCUNDA SİZİN OMZUNUZDA”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ise, şunları söyledi: “Biz imar baronlarına savaş açalım derken siz mahallî ve ulusal imar baronlarını ardınıza aldınız. İşte bugünün vebali, bu yanlışların, ihmallerin sonucunda sizin omzunuzda. Helalleşmek hoş bir tabirdir, bizim milletimizin gönlü ganidir. Helalleşir de fakat Dicle kenarında bir koyun kaybolsa benden hesabı sorulur diye yola çıkanların, on binlerce insanımız enkaz altında devlet gelir diye beklerken Ankara’da oturmalarının helalleşmesini kimse izah edemez.

“BU NASIL HELALLEŞME?”

Helalleşmek bizde vardır ve milletimizin gönlü ganidir helalleşir de. Lakin evvel sizin çıkıp milletten özür dilemeniz lazım. Helalleşmek lakin hatası, özrü kabul etmekle olabilir. Siz özür dilemek yerine halka doruktan bakan tek mütekebbir bir halla sizi eleştirenleri en ağır küfürlerle karşıladınız, hakaretler ettiniz. Bu nasıl helalleşme? Evvel kendi vicdanınızda ve halkın önünde kusurlarınızı itiraf edin, kabullenin.”

“YAŞANANLARIN BAŞ SORUMLUSU SENSİN”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz birinci üç gün yaşananları, kaosu, eksiklikleri söyleyince hakaret ediyordun bugün çıkmış istediklerimizi yapamadık hakkınızı helal edin diyorsun. Yaşananların baş sorumlusu sensin. Hayatını kaybedenlere öbür dünyada, geride kalanlara ise birinci seçimde hesap vereceksin.” dedi.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir