Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na Hatay’da depremzedelerden reaksiyon

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na Hatay’da depremzedelerden reaksiyon

SoleKinG SoleKinG -
24 0

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na Hatay’da depremzedelerden tepki

“Kemal Beyefendi gelmiş, konuşacak çadırı yok. Yağmurda sığındığımız çadırı elimizden almaya çalışıyorlar”

“Çadırlara uğramadılar, halk yağmurun altında kaldı. Gereksinimlerimizi sormadılar”

HATAY – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Kırıkhan ilçesinde depremzede vatandaşlardan reaksiyon geldi. Depremzedeler, “Kemal Beyefendi gelmiş, konuşacak çadırı yok. Yağmurda sığındığımız çadırı elimizden almaya çalışıyorlar. Çadırlara uğramadılar, halk yağmurun altında kaldı. Gereksinimlerimizi sormadılar” diyerek Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hatay’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’na, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da eşlik etti. CHP önderinin uğradığı yerlerden biri de Kırıkhan ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir çadır kent oldu. Burada yemekhane olarak kullanılan çadıra giren Kılıçdaroğlu, bir küme depremzede ile görüşürken, çok sayıda vatandaş da dışarıda yağmurun altında onu bekledi. Ana muhalefet partisi önderi içeridekilerle yaptığı yaklaşık 20 dakikalık görüşmenin akabinde çadır kentten ayrıldı. Dışarıda, yağmurun altında bekleyen depremzedeler ise Kılıçdaroğlu’nun çadırlara uğramadığını ve gereksinimlerini sormadığını söyleyerek ona reaksiyon gösterdi. Bir vatandaş da, Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapması için yemekhane olarak kullanılan çadırın ellerinden alınmaya çalışıldığını öne sürdü.

Öte yandan vatandaşlar, yaklaşık bir aydır şebeke suyunun verilmediğini, bu sebeple duş, çamaşır yıkama üzere imkanlardan faydalanamadıklarını söyleyerek, Hatay Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğünü (Hatsu) ve CHP’li Büyükşehir Belediyesini eleştirdi.

“Kemal Beyefendi gelmiş, konuşacak çadırı yok, yağmurda sığındığımız çadırı elimizden almaya çalışıyorlar”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapması için depremzedelerin yağmurda sığındığı çadırın alınmak istendiğini söyleyen Sude Çalışkan isimli depremzede, “Bir aydır suyumuz yok. Karataş Mahallesi, Kırıkhan Çarşı olsun, bir gün yalnızca akşamları olmak üzere su veriyorlar. Haftanın 2 günü 3 günü suyumuz yok, çamaşırlar yığılmış. Hatsu, Büyükşehir Belediyesi, CHP öbür da sorumlusu yok. Eşim kanser hastası, bir ay evvel nakil oldu, şu an çadırda kalıyor. Kemal Beyefendi, gelmiş içeride konuşuyor lakin buradaki beşerler hiç umurunda değil. 3-5 kişiyi sabahtan beri etraflarına topladılar, sadece konuşma yapsınlar diye. İçeriye geçtiler, buradaki beşerler ne diyecek, ne isteyecek hiç umurlarında değil. Sabahtan beri buradayız. Yaklaşmamızı istemediler fakat kendilerine konuşacak bireyleri buldular ve içeri geçirdiler. Şu an buraya Kemal Beyefendi gelmiş, ne konuşacak bir çadırı var, ne bir kürsüsü var, hiçbir şeyi yok. Bizim burada sığındığımız küçücük çadırı elimizden almaya çalıştılar, biz de vermedik. Bu yağmurda sığındığımız küçük bir çadır var, sabahtan beri onu elimizden almaya çalışıyorlar” dedi.

“Çadırlara uğramadılar, halk yağmurun altında kaldı”

Çadır kentte yaşayan bir öbür depremzede olan Müzeyyen Koçak ise, “Mutfakta ne konuşulacaktı yani, çadırlara gelip de tek tek başsağlığı dileyerek gereksinimlerini sorsalardı. Bir mutfağa kilitlediler herkesi, kimi sığdı kimi sığmadı, vatandaş yağmurda dinledi. Çadırlara uğramadılar. Yağmur yağıyor diye mutfağa girdiler. Halk da yağmurun altında kaldı, gereksinim falan hiçbir şey sorulmadı. Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş’ı birinci sefer gördük. Daha evvel gelmedi” diyerek Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir