Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’a sokak çeşmeleri yapıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’a sokak çeşmeleri yapıyor

SoleKinG SoleKinG -
19 0

Konya Büyükşehir Belediyesi, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde etkilenen vilayetlerden Hatay’da, vatandaşlara su tedariki için sokak çeşmeleri yapmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, zelzelenin birinci anından itibaren belediyenin tüm imkanlarının seferber edildiği, Hatay’ın su ve kanalizasyon altyapısının eski haline kavuşturulması için çalışmaların tüm süratiyle sürdüğü belirtildi.

Son olarak kentin 17 noktasına yeni sokak çeşmeleri yapılmaya başlandığı tabir edilen açıklamada, belediye çalışanlarının kentteki su şebeke çizgilerinde bakım, tamir, arıza giderim çalışmalarının yanı sıra 7/24 mesai yaparak dezenfeksiyon hizmetlerine de devam ettiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, birinci başta altyapıya müdahale ederken, bölgedeki yıkımlar nedeniyle su hizmetini tatlı su araçlarıyla vermeye başladıklarını belirtti.

Daha sonra Konya’dan gönderilen 1 tonluk fiber tankları kentin gereksinim duyulan yerlerine yerleştirdiklerini vurgulayan Altay, şunları kaydetti:

“Periyodik olarak doldurulan tanklarla vatandaşlarımızın ve grupların su muhtaçlığını karşılamış olduk. Kentin altyapısını ayağa kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürürken, Antakya ilçesinde içme suyu şebekesini faal hale getirerek vatandaşlarımızın su gereksinimini karşılamaları için sokak çeşmeleri yerleştirmeye başladık. Montajımıza Şükrü Balcı Caddesi Antakya Asri Mezarlığı önünden başladık. Birinci kademede 8 tanesi tamamlandı. Belirlediğimiz 17 noktaya sokak çeşmesi yapacağız. Yaptığımız her çeşme, KOSKİ Coğrafik Bilgi Sistemi’ne kaydedildi.”

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir