Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. SunExpress’in “hava köprüsü”yle birinci yardım uçağı Antalya’da

SunExpress’in “hava köprüsü”yle birinci yardım uçağı Antalya’da

SoleKinG SoleKinG -
13 0

SunExpress’in Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenenler için Türkiye- Almanya ortasında oluşturduğu “hava köprüsü” ile yardımları taşıyan birinci uçağı Antalya’ya geldi.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, sarsıntı bölgesine yardımların devamını sağlamak gayesiyle Almanya ile Türkiye ortasında “hava köprüsü” oluşturdu.

Bu kapsamda, DPD, FIEGE, time: matters, CB Customs Broker GmbH ve Lufthansa Cargo işbirliğiyle Almanya’dan bağışlanan gereksinim materyalleri SunExpress’in özel kargo uçağıyla Antalya Havalimanı’na getirildi.

Uçaktaki battaniye, hijyen ve besin üzere 10 ton insani yardım, yer hizmetleri grubu tarafından uçaktan indirilerek depoya konuldu. Yardımların buradan tırlara yüklenerek zelzele bölgesine gönderileceği belirtildi.

Lojistik uyumu, FIEGE Kümesi’nin lojistik merkezleri ve time: matters aracılığıyla sağlanacak bağışların, SunExpress ve Lufthansa Cargo ile haftada birkaç kere düzenlenecek özel seferlerle Frankfurt’tan Antalya’ya getirilmeye devam edeceği ve AFAD aracılığıyla gereksinim sahiplerine ulaştırılacağı kaydedildi.

“Hava köprüsü” ile zelzele bölgesine 1000 tondan fazla yardım gereci taşınmasının öngörüldüğü bildirildi.

“Birlikte Takviye Oluyoruz” inisiyatifi kapsamında zelzele bölgesine yapılan ferdî bağışların, Almanya’daki 7 bin 500 DPD mağazasına teslim edilebildiği aktarıldı.

14 bin depremzedenin tahliyesi sağlandı

SunExpress, arama-kurtarma ve sıhhat gruplarını sarsıntı bölgesine ulaştırmak ve vatandaşların tahliyesi hedefiyle bugüne kadar toplam 306 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel uçuşlarda yaklaşık 6500 arama-kurtarma ve sıhhat takımını bölgeye taşıyan şirket, bu uçuşların dönüş seferlerinde de zelzeleden etkilenen yaklaşık 14 binden fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı.

Şirket, AFAD başta olmak üzere tüm resmi yetkili kuruluşlar aracılığıyla gelen 200 ton yardım gerecini fiyatsız kargo hizmeti vererek sarsıntı bölgesine ulaştırdı.

Sarsıntı bölgesinden fiyatsız gerçekleştirdiği tahliye uçuşlarını 1 Mart’a kadar uzatan hava yolu şirketinin Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşlar için SunExpress web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden fiyatsız rezervasyon yapılabiliyor.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir