Sivas Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. YETERLİ Parti Genel Lideri Akşener, milletvekilleriyle bir ortaya geldi

YETERLİ Parti Genel Lideri Akşener, milletvekilleriyle bir ortaya geldi

SoleKinG SoleKinG -
15 0

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü altılı masa toplantısının akabinde milletvekilleri ve başkanlık divanı üyeleriyle bir ortaya geldi.

Akşener, Saadet Partisinin konut sahipliğindeki altılı masanın ikinci cinsinin son toplantısıyla ilgili milletvekilleri, başkanlık divanı üyeleri ve başdanışmanlarını bilgilendirmek için partisinin ek binasında toplantı düzenledi.

Toplantı öncesi Küme Lideri İsmail Tatlıoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Millet İttifakı önderlerinin toplantısından sonra Akşener’in kendilerini toplantıya çağırdığını belirten Tatlıoğlu, “Sayın Genel Liderimiz toplantıyla ilgili bizi bilgilendirecek. Biz de kanaatlerimizi paylaşacağız. DÜZGÜN Parti sistemlerinde karar süreçleri, partinin şuralarıyla alınıyor. Daima bu türlü oldu, daima yeterli sonuçlar çıktı. Ortak bir karar aldık, kolektif bir karar aldık. Milletin ve Türkiye’nin menfaatlerine, yarınına ve bugününe yönelik. Yeniden o denli olacaktır.” diye konuştu.

“İsim konusunda bir uzlaşı var mı?” sorusunu, Tatlıoğlu, “İsmi konuşmadık. Şimdi bir şey konuşmadık.” biçiminde yanıtladı.

“Genel Liderden size bu istikamette bir şey geldi mi?” sorusu üzerine Tatlıoğlu, “Şu an prestijiyle hiçbir bilgi yok. Sayın Genel Lider bu paylaşımı yapacak. Türkiye için ne düzgünse, Türkiye’nin bu tek adam sisteminden çıkışı için ne uygunsa onu yapacağız.” dedi.

İYİ Parti Mali İşler Lideri Ümit Dikbayır’ın, toplumsal medyada yer alan açıklamasının anımsatılması üzerine, bunların şahsî haller olduğunu vurgulayan Tatlıoğlu, “Biz bir kolektif karar almaya geldik. Genelde YETERLİ Parti olarak kolektif karar alırız. Bütün mevzularda Başkanlık Divanımız, milletvekillerimiz, Genel Yönetim Heyeti üyelerimiz, yarın vilayet liderlerimiz, cumartesi günü geçmiş periyot vilayet liderlerimiz ve yeniden milletvekillerimizin hepsiyle birlikte toplanıp bir karar vereceğiz. Milletimiz için çok güzel olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“Biz prensipli siyaset yapıyoruz”

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda bir mutabakat, bir uzlaşı olmuş mudur?” sorusuna ise Tatlıoğlu, şu karşılığı verdi:

“Sayın Genel Liderimizin ve GÜZEL Parti’nin bu bahiste başından beri söyledikleri belirlidir. Biz prensipli siyaset yapıyoruz, Sayın Genel Liderimiz da o denli. Türkiye’de unsurlu siyaset yapılır, yapılsın da dilek ediyoruz. Artık ne olduğu konusunda bilgileneceğiz. O mevzuda arkadaşlarımız kanaatlerini belirtecek. Cumartesi günü tekrar bir ortaya geleceğiz. Zira birçok arkadaşımız sarsıntı bölgesinde. Onlar da gelecekler, cumartesi günü daha geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız. Türkiye uygun olacak.”

“Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına ait beş partinin anlaştığı” tarafındaki sözlerin hatırlatılması üzerine, Tatlıoğlu, “Bu mevzuda rastgele bir yorum yapmam mümkün değil, zira bilgilenmedik. Biz, yolu millete çıkmayacak hiçbir şeyde olmayız.” kelamlarını sarf etti.

Akşener’in partiye gelişinde, gençlik kolları üyelerince “Milletin umudu Meral Akşener” halinde slogan atıldı.

Kaynak: Son Dakika

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir